Materiały szkoleniowe

Przygotowując się do egzaminu na kartę CSCS warto pomyśleć o materiałach szkoleniowych, które znacząco ułatwią nam naukę.

Do podstawowych materiałów szkoleniowych na egzamin na kartę CSCS należą:
książka
płyta DVD
testy online

Poszukując materiałów do nauki w Internecie należy zwrócić uwagę na ich aktualność, bowiem w kwietniu 2022 roku egzamin został znacząco zmodyfikowany, a więc znalezione pytania mogą w znacznym stopniu różnić się od tych, jakie pojawią się na egzaminie w obecnej formie.

Zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem wydaje się zamówienie odpowiedniego dla nas źródła wiedzy – książki lub płyty DVD za pośrednictwem oficjalnego sklepu CITB lub zakup identycznych materiałów na jednym z portali aukcyjnych, np. Amazon.pl, jeżeli cena z dostawą okaże się atrakcyjniejsza.

To jest aktualnie najnowsza książka wydana przez CITB, która zawiera wszystkie materiały potrzebne do zdania testu. Jest po angielsku:

Ten post zawiera linki afiliacyjne od Amazon. Jeśli klikniesz w link i dokonasz zakupu, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Mniej korzystną opcją jest zakup materiałów w jakimkolwiek polskim centrum szkoleniowym, które oferują owe w niezbyt konkurencyjnych cenach. Zazwyczaj za 20-30 funtów otrzymujemy „plik” zeskanowanych kartek z pytaniami i odpowiedziami lub dokument w formie elektronicznej w postaci pliku PDF. Warto podkreślić, iż taki sposób dystrybucji materiałów szkoleniowych jest nielegalny.

Alternatywnym rozwiązaniem dla oszczędnych jest wypożyczenie książki lub płyty DVD z miejscowej biblioteki, jeśli owa takowe posiada. Bardzo często biblioteki posiadają tego typu materiały, co pozwoliłoby nam zaoszczędzić kilka funtów, a jednocześnie dobrze przygotować się do nadchodzącego egzaminu.

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *