Wyrobienie karty CSCS

Jak wyrobić kartę, certyfikat CSCS?

Po pomyślnym zaliczeniu egzaminu na kartę CSCS, który nosi nazwę Health, Safety and Environment test (HS&E) (wcześniej znany jako „Construction Skills Health, Safety and Environment Test”) otrzymamy certyfikat zaświadczający o pozytywnym rezultacie. Na dokumencie można odnaleźć instrukcję, w jaki sposób zamienić papierowy certyfikat w upragniony „plastik”.

Do testu przygotujemy się za pomocą oficjalnej książki od CITB:

Ten post zawiera linki afiliacyjne od Amazon. Jeśli klikniesz w link i dokonasz zakupu, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się kontakt z biurem obsługi CSCS pod numerem telefonu 844 576 8777, gdzie podczas rozmowy konsultant udzieli fachowej porady informując o wszystkich wymaganiach, które musi spełniać składany przez nas wniosek. Możemy też wypełnić wniosek online.

Przede wszystkim należy wypełnić jedną z trzech możliwych aplikacji: CSCS Craft Application, CSCS PQP Application lub CSCS TSM Application. Właściwą musimy pobrać ze strony www.cscs.uk.com/application, wydrukować, a następnie uzupełnić.

W formularzu należy podać podstawowe dane – imię i nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia i informację czy mieliśmy już wcześniej wyrobioną kartę CSCS, a także NIN – National Insurance Number, który jest niezbędny do uzyskania karty CSCS. Do wypełnionego wniosku dołączamy jedno zdjęcie paszportowe oraz kopię zaświadczenia o zdanym egzaminie.

Ile kosztuje wyrobienie karty CSCS?

Złożenie aplikacji wiąże się z uiszczeniem opłaty w wysokości 36£, która zostanie ściągnięta z naszej karty płatniczej. Dodatkowo wcześniej płacimy jeszcze za przystąpienie do egzaminu Health, Safety and Environment (HS&E) – 22£.

Skompletowane dokumenty należy wysłać na poniższy adres:
CSCS
PO Box 114, Bircham Newton,
King’s Lynn, PE31 6XD

Należy pamiętać, iż certyfikat ważny jest przez okres dwóch lat od momentu zdania egzaminu. Czas oczekiwania na kartę CSCS wynosi średnio od 7 do 10 dni roboczych.

Karta CSCS

 Standardowa karta CSCS – Green Card.

Podsumowując – proces zrobienia podstawowej zielonej karty CSCS na swoje nazwisko nie jest zbyt skomplikowany, a karta kosztuje tylko 36 funtów. Karta CSCS jest wymagana przez każdą firmę budowlaną w Wielkiej Brytanii, dlatego jej wyrobienie się opłaca jeśli zamierzamy pracować w branży budowlanej. Szybkie zorganizowanie sobie egzaminu pozwoli nam zaoszczędzić czas, który możemy później przeznaczyć na poszukiwanie pracy już w UK. Jeszcze jedna uwaga – wiele osób wysyła nam zapytania jak wyrobić kartę CSCS na lewo. Otóż zdecydowanie odradzamy takiego procederu, gdyż zdobycie takiej nielegalnej karty CSCS nie daje nam wpisu do rejestru osób, które zdały egzamin i w razie kontroli możemy mieć z tego powodu poważne nieprzyjemności. A obecnie sprawdzenie czy jest się w systemie to kilkanaście sekund przez aplikację na telefony.

Tutaj oficjalny materiał wideo o tym jak zaaplikować o kartę (certyfikat) CSCS:

Przeczytaj też:

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *