Rezerwacja egzaminu przez Internet

Zdecydowanie najprostszą metodą rezerwacji egzaminu uprawniającego do otrzymania karty CSCS jest droga elektroniczna.

W tym celu odwiedzamy stronę internetową, na której będziemy musieli założyć nowe konto klikając „Create a web account”.

Po zaakceptowaniu polityki prywatności serwisu zaznaczamy pole „No, I do not know my HS&E Testing ID.”, a następnie przechodzimy do wypełnienia krótkiego formularza z danymi osobowymi. Warto podkreślić, iż na tym etapie rejestracji możemy wpisać swój National Insurance Number (numer identyfikacji podatkowej), jednak w przypadku jego braku – aplikacja nadal będzie kompletna i nic nie będzie stało na przeszkodzie w uzyskaniu karty CSCS.

internet1

W kolejnym kroku podajemy nasze dane teleadresowe oraz precyzujemy czy korespondencję chcemy otrzymywać drogą elektroniczną (e-mail), listowną lub sms-em. Na przedostatniej stronie odpowiadamy na pytania dotyczące naszego statusu na rynku pracy oraz udzielamy kilku podstawowych informacji. Ostatnim etapem założenia konta jest wybranie nazwy użytkownika, dwukrotne wpisanie hasła oraz wybór pytania zabezpieczającego.

Po pomyślnej rejestracji wyświetli nam się stosowny komunikat.

internet2

Wówczas klikamy na zlokalizowany poniżej przycisk „View exams”, a następnie wybieramy interesujący nas egzamin, który w tym przypadku będzie identyfikował się kodem OPERATIVES („Health, safety and environment Test for Operatives”).

internet3

Przechodzimy dalej klikając „Schedule this Exam”. Pojawi nam się ekran z „Optional Accommodation”, gdzie zaznaczamy opcję „Voiceover” (lektor), a następnie wybieramy „Polish”, co pozwoli nam zdawać egzamin z lektorem odczytującym pytania w języku polskim. Następny krok to wybór ośrodka, w którym zdecydujemy się zdawać egzamin. W tym celu pomoże nam wyszukiwarka, która umożliwi zlokalizowanie ośrodka najbliższego względem naszego miejsca zamieszkania.

Jednym z ostatnich kroków jest wybór odpowiadającego nam terminu egzaminu. Do wyboru mamy dni od poniedziałku do soboty (dostępne w zależności od ilości rezerwacji) w godzinach od 8:00 do 15:45 (niekiedy od 11:30 do 19:15).

internet4

Po dokonaniu wyboru zostaniemy poproszeni o akceptację warunków, a następnie uiszczenie opłaty za egzamin w wysokości 17,50£ za pomocą karty debetowej lub kredytowej.

internet5

Po wpisaniu danych naszej karty potwierdzimy zamówienie, a następnie wyświetli nam się rachunek, który ostatecznie potwierdzi naszą rezerwację. W tym momencie rezerwacja będzie kompletna, a kolejnym krokiem będzie wizyta w wybranym ośrodku CITB w celu zdania egzaminu i uzyskania niezbędnego do pracy certyfikatu.

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *