Karta CSCS – udogodnienie czy problem?

Dla wielu pracowników z Polski, którzy chcą rozpocząć karierę zawodową w swoim fachu w Wielkiej Brytanii przeszkodą staje się wyrobienie karty CSCS. Owa jest standardowym dokumentem, tzw. „plastikiem”, którym powinniśmy dysponować starając się o pracę na jakiejkolwiek brytyjskiej budowie.

Posiadana przez nas karta CSCS upewnia pracodawcę w tym, iż znamy obecnie obowiązujące przepisy w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Warto pamiętać, iż prawdopodobnie potrzebne nam będą również NIN oraz UTR, jednak to temat, który wykracza poza tematykę tej strony internetowej, aczkolwiek warto poczytać również na ten temat w Internecie.

Pamiętaj, że na niektórych budowach pracodawca wymaga jedynie papierowego certyfikatu poświadczającego zdany egzamin, jednak weź pod uwagę, że ów certyfikat może Ci się jeszcze kiedyś przydać – złóż u pracodawcy jego kopię, a oryginał zachowaj dla siebie. Istotnym aspektem będzie jednak wyrobienie „plastiku”, bowiem jest on honorowany w zdecydowanie większej ilości miejsc, aniżeli zwykły papierek.

Jeżeli nie jesteś pewien co do rodzaju karty, którą powinieneś wyrobić zajrzyj do naszego działu – Rodzaje kart CSCS.

Jeśli posiadasz kwalifikacje, które będą honorowane w Wielkiej Brytanii to zainteresuj się tematem przetłumaczenia ich na język angielski za pośrednictwem tłumacza przysięgłego, bowiem takie dokumenty mogą znacząco ułatwić Ci poszukiwanie pracy. W UK istnieją branże, w których polskie certyfikaty nie są wcale brane pod uwagę, a więc warto przyłożyć się do tego tematu.

Przeczytaj też: