Po pomyślnym zaliczeniu egzaminu na kartę CSCS, który nosi nazwę „Construction Skills Health, Safety and Environment Test” otrzymamy certyfikat zaświadczający o pozytywnym rezultacie. Na dokumencie można odnaleźć instrukcję, w jaki sposób zamienić papierowy certyfikat w upragniony „plastik”.

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się kontakt z biurem obsługi CSCS pod numerem telefonu 844 576 8777, gdzie podczas rozmowy konsultant udzieli fachowej porady informując o wszystkich wymaganiach, które musi spełniać składany przez nas wniosek.

Przede wszystkim należy wypełnić jedną z trzech możliwych aplikacji: CSCS Craft Application, CSCS PQP Application lub CSCS TSM Application. Właściwą musimy pobrać ze strony www.cscs.uk.com/application, wydrukować, a następnie uzupełnić.

W formularzu należy podać podstawowe dane, a także NIN – National Insurance Number, który jest niezbędny do uzyskania karty CSCS. Do wypełnionego wniosku dołączamy jedno zdjęcie paszportowe oraz kopię zaświadczenia o zdanym egzaminie.

Złożenie aplikacji wiąże się z uiszczeniem opłaty w wysokości 30£, która zostanie ściągnięta z naszej karty płatniczej.

Skompletowane dokumenty należy wysłać na poniższy adres:
CSCS
PO Box 114, Bircham Newton,
King’s Lynn, PE31 6XD

Należy pamiętać, iż certyfikat ważny jest przez okres dwóch lat od momentu zdania egzaminu. Czas oczekiwania na kartę CSCS wynosi średnio od 7 do 10 dni roboczych.

Karta CSCS

 Standardowa karta CSCS – Green Card.